خدمات

علائم خاک نامرغوب

علائم خاک نامرغوب
Rate this post

علائم خاک نامرغوب چیست؟ کیفیت خاک توسط چند فاکتور تعیین می شود که تمامی آن ها بر حاصل خیزی خاک اثر می گذارد.

علائم خاک نامرغوب

علائم زیر نشانه های ضعف سلامت خاک و کیفیت پایین آن است. اگر این مورد در مزرعه شما صدق می کند ، آن را جدی بگیرید و به دنبال بهبود کیفیت خاک باشید تا بتوانید به دنبال آن محصول باکیفیت دریافت کنید ، چون همانطور که مشخص است کیفیت محصول و کیفیت خاک با هم رابطه مستقیم دارند.

  • جمعیت زیادی از علف های هرز – علف های هرز در خاک با کیفیت نامناسب ، رشد می کنند.
  • آسیب پذیری در برابر فرسایش و تخریب در شرایط نامناسب آب و هوایی
  • وجود بیماری های زراعی
  • جوانه زنی ضعیف
  • رشد ضعیف گیاه – شاخص اصلی وجود مشکل در سلامت خاک ، رشد ضعیف چمن ، درختان و گیاهان است.
  • خاک ترک‌خورده یا خشک – خاک خشک و ترک خورده را می توان با آبیاری منظم و همچنین از طریق خدمات حرفه ای زهکشی به آرامی بازیابی کرد.

چه عواملی باعث کاهش کیفیت خاک می شوند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود کیفیت خاک با گذشت زمان کاهش یابد.

کیفیت پایین خاک می تواند ناشی از کوددهی ناکافی یا تولید بیش از حد از همان زمین باشد.کاهش کیفیت خاک هم چنین می تواند ناشی از کمبود آب و باران زیاد باشد.خشکسالی ، مواد مغذی ضروری مانند نیتروژن ، فسفر ، بور و پتاسیم را در جیب هایی که رسیدن ریشه گیاه به آنها دشوار است ، متمرکز می کند.طغیان و بارندگی ، مواد مغذی را از خاک خارج می کند و اغلب لایه بالایی خاک را فرسایش می دهد.

تأثیر آن بر تجارت شما

اگر کیفیت خاک در مزرعه شما کاهش یابد ، تأثیر آن بر تجارت شما می تواند بسیار باشد. ممکن است متوجه شوید که باید از علف کش ها یا حشره کش های بیشتری استفاده کنید تا از گیاهان خود در برابر جمعیت مهاجم علف های هرز یا حشرات محافظت کنید. یا ممکن است محصولات شما مدت بیشتری طول بکشد تا به بلوغ برسند ، یا حجم کمتری داشته باشند. همه این موارد به نتیجه می رسد و باعث می شود مزرعه شما در مقایسه با رقبای شما از بازدهی کمتری برخوردار شود.

اگر شما یک محصولات با کیفیت می خواهید ، پس سلامت خاک باید در اولویت باشد. برای کمک به بهبود رشد ضعیف و خاک ناسالم ، ممکن است تجزیه و تحلیل خاک لازم باشد تا روش درمانی مناسب تعیین شود و ممکن است لازم باشد خاک با خاک سالم و آلی جایگزین شود. شما به عنوان یک مدیر مزرعه ، می دانید که کیفیت مطلوب خاک برای عملکرد شما چقدر حیاتی است. این نکات سریع به شما کمک می کند تا کیفیت خاک خود را به طور موثر بازگردانید. افزودن مواد آلی به خاک می تواند کیفیت خاک را تا حد زیادی بهبود بخشد.با افزودن کود ، برگهای کمپوست‌شده ، پیت خزه و غیره محتوای مواد آلی خاک را افزایش دهید. خاک ایده آل باغچه ، حاصلخیز و زهکشی‌شده (داخلی و همچنین روی سطح) است ، دارای مواد آلی فراوانی است ، عاری از علف های هرز و بیماری است.

نهالستان طبیعت سبز ، مرکز خرید نهال

نهالستان طبیعت سبز مهندس محرمی واقع در (میاندوآب) بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور با همکاری ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد. طبیعت سبز بیش از سه دهه است که در زمینه تولید و فروش بیش از ( ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر) فعالیت میکند. این نهالستان به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال است. طوریکه  سالیانه ۵ هکتار از انواع نهال گردو پیوندی و غیر پیوندی (بذری، ژنوتیپ برتر، خوشه ای) زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید و به داخل و خارج از کشور ارسال می نماید. جهت خرید نهال با قیمت فروش مناسب با کارشناسان این نهالستان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *