خدمات

روش ایجاد خاک مناسب برای کاشت

روش ایجاد خاک مناسب برای کاشت
Rate this post

روش ایجاد خاک مناسب برای کاشت چیست؟ خاک ، که از مواد معدنی و مواد آلی تشکیل شده است ، به عنوان منبع مواد مغذی برای روند رشد گیاه عمل می کند. به این ترتیب ، ترکیب آن مستقیماً در مزارع دخالت می کند و میزان مواد مغذی موجود در آن بازتاب تولید کشاورزی است. خاک های غنی از مواد مغذی که حاصلخیزی بالایی دارند برای گیاهان بسیار مناسب است. در نتیجه ، خاک های فقیر از مواد مغذی نیاز به سازگاری برای کشت دارند.

1- بررسی کنید که گیاهان شما به کدام ماده مغذی نیاز دارند:

 برای بهترین نتیجه ، بطور خاص به گیاهانی که می کارید نگاه کنید و نیاز آنها را دریابید.

2- کودها را از منابع آلی انتخاب کنید:

مواد گیاهی و حیوانی بهترین نوع کود را برای رشد طولانی مدت گیاه فراهم می کنند و خاک را غنی از مواد مغذی نگه می دارند. کودهای تولید شده در آزمایشگاه ها بدون بهبود خاک، گیاه را تغذیه می کنند و حتی در برخی موارد می توانند اثرات منفی داشته باشند.

3- استفاده از کود یا مواد آلی دیگر را در نظر بگیرید: 

به جای استفاده از کود صنعتی که در فروشگاه ها یافت می شود ، گزینه های ارزان و فرآوری نشده وجود دارد. در صورت انتخاب کود ، قبل از استفاده از آن اجازه دهید حداقل یک ماه تجزیه شود تا از آسیب دیدن گیاهان جلوگیری شود.

4- کود خود را درست کنید: 

برای رسیدن به بلوغ کود، به طور معمول چهار تا هشت ماه طول می کشد تا یک ترکیب جدید وجود داشته‌باشد ، اما سرعت‌بخشیدن به این فرآیند با افزودن باکتری های خاص امکان پذیر است. اگر بخواهید آن را حفظ کنید ، این فرآیند طولانی مدت هم به نفع بافت خاک است و هم به مواد مغذی آن.

5- کودها را اضافه کنید:

 بسیاری از محصولات با مخلوطی از 30٪ کمپوست و 70٪ خاک عملکرد خوبی دارند ، با این حال مقدار کود بسته به غلظت بسیار متفاوت است.

6- عناصر کمیاب را اضافه کنید: 

بسیاری از عناصر کمیاب اثر کم اهمیت یا مستقیماً کمتری دارند ، اما در صورت پایین‌آمدن از سطح لازم می توانند باعث مشکلات سلامتی در گیاهان یا تخریب خاک شوند. مهمترین عناصر کمیاب آهن ، مس ، روی و منگنز است و این مواد افزودنی طبیعی و مناسب برای کشاورزی ارگانیک هستند.

7- تناوب زراعی را در نظر بگیرید: 

از آنجا که بعضی از گیاهان از عناصر غذایی کمتری استفاده می کنند و یا حتی به خاک نیتروژن اضافه می کنند ، یک برنامه چرخشی کاشت های سالانه سطح مواد مغذی را با ثبات تر نگه می دارد.

8- افزودن قارچ ها یا باکتری های مفید را در نظر بگیرید: 

اگر خاک به خوبی هوادهی شود و مقدار زیادی مواد مغذی به آن داده‌شود ماده مرده گیاه به مواد قابل توجهی تبدیل می شود که توسط گیاهان قابل استفاده مجدد است. اما برای افزایش بیشتر سلامت خاک ، می توان مواد افزودنی باکتریایی یا قارچی را خریداری کرد ، در صورتی که برای گونه های گیاهی شما مناسب باشد. خاکی که به سرعت خراب شود به این مواد اضافی احتیاج ندارد ، اگرچه هیچ قانون کلی در مورد مقدار استفاده یا زمان استفاده از آن وجود ندارد.

نهالستان طبیعت سبز ، مرکز خرید نهال

نهالستان طبیعت سبز مهندس محرمی واقع در (میاندوآب) بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور با همکاری ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد. طبیعت سبز بیش از سه دهه است که در زمینه تولید و فروش بیش از ( ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر) فعالیت میکند. این نهالستان به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال است. طوریکه  سالیانه ۵ هکتار از انواع نهال گردو پیوندی و غیر پیوندی (بذری، ژنوتیپ برتر، خوشه ای) زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید و به داخل و خارج از کشور ارسال می نماید. جهت خرید نهال با قیمت فروش مناسب با کارشناسان این نهالستان در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *