خدمات

ابزارهای اصلی باغبانی

ابزارهای اصلی باغبانی
Rate this post

باغبانی یکی از بهترین راه ها برای گذراندن اوقات فراغت در خانه است. برای شروع بایستی ابزارهای اصلی باغبانی را داشته باشید.

دستکش باغبانی

می دانید دستکش ها دست های شما را از شاخه های درختان، شیشه های شکسته ، خار و همچنین از خاک و گل محافظت می کنند. مهمتر از آن، آنها از دستان شما در برابر زخم ها و تحریکات ناشی از استفاده از ابزار باغبانی مراقبت می کنند. دستکش های باغبانی انواع مختلفی دارند. بهترین نوع دستکش از لاستیک ساخته‌می‌شود و معمولاً برای محافظت بیشتر با PVC پوشانده می شود.

چنگک

چنگک برای از بین بردن سنگ ها، گرفتگی ها و علف های هرز هنگام آماده سازی برای کاشت مفید است.همچنین به شما کمک می کند تا بدون تلاش زیاد زمین را صاف کنید.مانند بیل، چنگک ها نیز دارای طرح های مختلفی هستند.

اکثر چنگک ها T شکل هستند و دسته هایی در مرکز آنها قرار داده شده است.اگر به سادگی یک چنگک می خواهید که بتواند کار اصلی حذف زباله ها را قبل از کاشت انجام دهد، یک چنگک T شکل کافی است.

بیل

بیل ها دسته های بلندی دارند و برای بلند کردن خاک، کود و سایر مواد استفاده می شوند.برای استفاده از بیل – به لطف دستگیره ها – فقط باید کمی به جلو خم شوید.بیلچه ها شبیه بیل هستند اما کوچکتر هستند و دسته های بسیار کوتاه تری دارند.بیلچه ها برای جمع آوری مقادیر کمی از مواد باغبانی استفاده می شوند.

بسته به اندازه باغ خود، ممکن است در نهایت به بیل یا بیلچه یا هر دو آنها نیاز داشته باشید.اگر باغ شما کوچک است، یک بیلچه کار بیل را انجام می دهد.اما اگر باغ آنقدر بزرگ باشد که به یک چرخ دستی برای حمل کود و سایر مواد نیاز داشته باشد، به بیل نیز نیاز خواهید داشت.

قیچی

اگر در اطراف خانه خود گل دارید، احتمالاً قبلاً یک قیچی باغبانی دارید.قیچی‌های باغبانی ، گل‌ها و درختان کوچک را به آرامی و کارآمد هرس می‌کنند.وقتی یک باغبان تازه کار هستید ممکن است یک قیچی تیز مهم به نظر نرسد ،اما در دراز مدت به آنها نیاز خواهید داشت.مانند بسیاری از ابزارهای باغبانی، قیچی برای مصارف مختلف وجود دارد.

چرخ دستی از ابزارهای اصلی باغبانی

چرخ دستی ها بیشتر از آنچه باغبان های مبتدی تصور می کنند مفید هستند. درواقع چرخ دستی ها به شما کمک می کنند چیزهایی مانند کودها و غیره را حمل کنید. آنها ارزان هستند و در صورت نگهداری مناسب تا پنج سال عمر می کنند. مطمئن شوید که چرخ دستی محکم است و فضای کافی برای حمل وسایل مختلف را در خود جای داده‌است.

شیلنگ های آب از ابزارهای اصلی باغبانی

اگر باغ شما کوچک باشد، احتمالاً شیلنگ آب خانه شما به اندازه کافی خوب است.اما برای باغ های بزرگتر، یک شیلنگ مخصوص بخرید. با این حال، همه شیلنگ های باغ یکسان ساخته‌نمی‌شوند. محصولات بی کیفیت همیشه می شکنند و نشت می کنند. بیشتر شیلنگ‌های باغ از وینیل طراحی‌شده‌اند، اما کیفیت آنها بسته‌به قیمت متفاوت است. شیلنگ های لاستیکی انعطاف پذیرتر هستند و شرایط آب و هوایی سخت را در فضای باز تحمل می کنند. طول شیلنگ آب نیز مهم است.اگر باغ شما مقداری از منبع آب شما فاصله دارد، به شیلنگ هایی با طول بیشتر از 50 فوت نیاز دارید.قبل از خرید، به وزن آن نیز توجه کنید تا مطمئن شوید شیلنگی را خریداری می کنید که حمل آن راحت است.

اره

قیچی‌ها برای کوتاه کردن شاخه‌های باریک درخت خوب هستند، اما برای بریدن هر چیزی ضخیم‌تر از دو اینچ مشکل دارند. اینجاست که اره به کار می آید.اره‌ها شاخه‌های ضخیم درخت را به آرامی و سریع‌تر از سایر گزینه‌ها قطع می‌کنند. آنها همچنین زمانی که نیاز به ساختن‌سازه های‌کوچک در اطراف باغ خود دارید ،بسیار مفید هستند. به طور سنتی، اره‌ها به صورت دستی کار می‌کردند و برای بریدن‌قطعات بزرگ چوب به قدرت زیادی نیاز داشتند. این روزها اره ها بیشتر از باتری یا برق استفاده‌می‌شود. با این حال، بسته‌به نیاز شما، انواع مختلفی از اره باغ وجود دارد.

نتیجه گیری

باغبانی مزایای زیادی دارد. هرس علف هرز و حفاری ذهن شما را آرام می کند. بلند‌کردن کودها و هل‌دادن چرخ دستی ها به شما کمک می کند ورزش کنید. برداشت ثمره کار شما رضایت بخش است.اما برای انجام همه این موارد، به تعداد مناسبی از ابزار باغبانی نیاز دارید. از راهنمای بالا برای خرید ابزار باغبانی مناسب استفاده کنید. احتمالاً به همه آنها نیاز ندارید.با وسایل ضروری مانند بیل، بیلچه، شیلنگ آب و چرخ دستی شروع کنید.با گذشت زمان، روی ابزارهای بیشتری سرمایه گذاری کنید.

نهالستان طبیعت سبز ، مرکز خرید نهال

نهالستان طبیعت سبز مهندس محرمی واقع در (میاندوآب) بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور با همکاری ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد. طبیعت سبز بیش از سه دهه است که در زمینه تولید و فروش بیش از ( ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر) فعالیت میکند. این نهالستان به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال است. طوریکه  سالیانه ۵ هکتار از انواع نهال گردو پیوندی و غیر پیوندی (بذری، ژنوتیپ برتر، خوشه ای) زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید و به داخل و خارج از کشور ارسال می نماید. جهت خرید نهال با قیمت فروش مناسب با کارشناسان این نهالستان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *