مقالات نهال گردو

بهترین نهال گردو زودبازده و پربار در ایران

بهترین نهال گردو زودبازده و پربار در ایران
Rate this post

در این مقاله از وب سایت نهالستان طبیعت سبز به معرفی بهترین نهال گردو زودبازده و پربار در ایران خواهیم پرداخت. در ابتدا باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که هر نهال گردو که کاشته می شود با توجه به اقلیم و آب و هوای آن منطقه باید در نظر گرفته شود. اگر نهالی که با اقلیم منطقه شما سازگاری ندارد را بکارید در نتیجه بازدهی خوبی را مشاهده نخواهید کرد.

یکی از ارقامی که در آمریکا تولید شد و به کشورهای دیگر از جمله ایران رسید و با آب و هوای مناطق سرد ایران سازگاری داشت نهال گردو چندلر بود. این نهال گردو پربازده – دیرگل – زودبازده و بسیار باکیفیت است. این رقم از مقاومت به سرما بسیار خوب است و باید تا ۷- درجه سانتی گراد سرما برای رشد به این ارقام برسد.

  • خصوصیات نهال گردو فرنور

یکی دیگر از نهال گردوهای پرباری که خارجی است . از کشور فرانسه می باشد نهال گردو فرنور است. فرنور در دسته بهترین ارقام نهال گردو برای مناطق سردسیر قرار دارد. فرنور در بالاترین ارتفاعات کاشته می شود و اصلا دچار یخ زدگی نمی شود. گردو فرنور باردهی بیشتر از ۵ تن دارد. این میزان باردهی بسیار بی نظیر و باکیفیت است. می توانید گردو پوست کاغذی با بازدهی بالا را از درخت گردو فرنور برداشت کنید.

  • مشخصات نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان آمریکایی جزو نهال های معروف و محبوب مناطق گرمسیر است. این نهال گردو از نظر باردهی و کیفیت عالی بوده و میزان چربی آن نسبت به تمامی ارقام بیشتر است. از گردوهای پوست کاغذی با مغز درشت و چربی ۹۰ درصد به حساب می آید.تا دمای بالای گرما را به خوبی تحمل می کند.

نتیجه گیری

درخت گردو جزو درختان بسیار محبوبی است که محصولات ارزنده ای را تولید می کند.منشاء آن از آسیا بوده و در ایران از شهرکرد مشاهده شده است. نهال گردوهای متنوعی با باردهی و سازگاری شرایط اقلیمی سردسیر و گرمسیر تولید شد.هر کدام از این ارقام دارای بازدهی متفاوتی بوده و دارای عملکردی بی نظیر است.

نهالستان طبیعت سبز ، مرکز خرید نهال

نهالستان طبیعت سبز مهندس محرمی واقع در (میاندوآب) بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور با همکاری ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد. طبیعت سبز بیش از سه دهه است که در زمینه تولید و فروش بیش از ( ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر) فعالیت میکند. این نهالستان به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال است. طوریکه  سالیانه ۵ هکتار از انواع نهال گردو پیوندی و غیر پیوندی (بذری، ژنوتیپ برتر، خوشه ای) زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید و به داخل و خارج از کشور ارسال می نماید. جهت خرید نهال با قیمت فروش مناسب با کارشناسان این نهالستان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *