مقالات نهال بادام

معرفی بهترین ارقام نهال بادام

معرفی بهترین ارقام نهال بادام
Rate this post

معرفی بهترین ارقام نهال بادام

اگر قصد خرید نهال بادام را دارید در این مقاله از وب سایت نهالستان طبیعت سبز به معرفی بهترین ارقام نهال بادام خواهیم پرداخت. در این قسمت قصد داریم شما را به دو رقم از بهترین نهال های بادام آشنا کنیم که هم باردهی عالی دارند. با کاشت این ارقام نهال بادام شما را در مدت کوتاهی به درآمدهای خوبی می رسانند. بیایید با هم نگاهی به این دو نهال پربازده بیاندازیم:

برای مطالعه بیشتر در زمینه بادام کلیک کنید : ویکی پیدا

خرید نهال بادام خوشه ای

به جرأت می توانیم بگوییم که با خرید نهال بادام خوشه ای، محصول پربارتری دارید و از فروش بادام ها به درآمدهای میلیونی و حتی میلیاردی می رسید! بله درست است؛ افزایش درآمد از فروش بادام، با خرید نهال های بادام خوشه ای به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

البته نباید فراموش کنید که نهال های خوشه ای به شرطی بادام های مرغوب تولید می کنند که شما مراقب آنها باشید. نهال های خوشه ای انواع مختلفی دارند. یکی از پرفروش ترین آنها، نهال خوشه ای دیرگل است که ویژه مناطق سردسیر می باشد.

نهال بادام آذر، نهال بادام سوپرنوا، نهال بادام مامایی، نهال بادام فرانیس، نهال بادام تونو از انواع ارقام نهال های بادام خوشه ای هستند. با کاشت هر یک از این ارقام، با توجه به شرایط اقلیمی باغ، بیشتری محصول را خواهید داشت. برای خرید نهال بادام خوشه ای حتماً از طریق بهترین نهالستان اقدام کنید تا نهال های شناسنامه دار و مجوزدار را به شما تحویل دهند.

 خرید نهال بادام اصلاح‌شده

دومین گزینه برای خرید نهال بادام، نهال های اصلاح‌شده هستند. این نهال ها از نظر ویژگی های عملکردی و باردهی بسیار متمایز می باشند. نهال بادام اصلاح‌شده در برابر بیماری های درخت بادام و آفت ها مقاوم است. وقتی این نهال ها را می خرید، در دوره باردهی و رشد، بازرسی ها را انجام دهید چون نهال ها در برابر عفونت های قارچی، آسیب پذیر هستند.

بهترین زمان برای خرید نهال بادام اصلاح شده، فصل تابستان است. می توانید نهال ها را در پاییز بکارید. نهال بادام تونو، نهال بادام آذر، نهال بادام نون پاریل، نهال بادام سوپرنوا، نهال بادام فرانیس، نهال بادام مامایی، از ارقام اصلاح‌شده هستند.

شرایط کاشت نهال اصلاح‌شده بادام، ارتفاع از سطح دریا، ۴۰۰ تا ۲۵۰۰ متر می باشد. برای خرید بهترین نهال بادام، با کارشناسان در یک نهالستان معتبر مشورت کنید تا اطلاعات کامل تری را به شما بدهند.

نهال بادام در چه مناطقی بهتر رشد می کند؟

یکی از نکات مهم در خرید نهال بادام، توجه به شرایط اقلیمی منطقه است. این نهال ها معمولاً سازگار با آب و هوای شهرهای ایران هستند؛ چه مناطق گرم و خشک و چه مناطق سردسیر و پرباران؛ نهال های بادام را بسته به نوع ارقام می توانید در هر شهری بکارید.

برخی از ارقام نهال بادام، از رقم دیرگل برای شهرهای سردسیر مناسب هستند؛ نهال های اصلاح‌شده برای مناطق گرم و خشک و معتدل پیشنهاد می شوند و نهال های خوشه ای، برای شهرهای کم باران مناسب هستند. ممکن است برخی از انواع نهال های بادام را بتوانید در مناطقی با کمترین ارتفاع از سطح دریا بکارید اما در هر صورت باید شرایط کاشت را فرآهم کنید.

نهال بادام می تواند سرمای ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل کند؛ اما شکوفه بادام در سرما آسیب می بیند؛ به همین دلیل، خرید نهال بادام دیرگل، ویژه شهرستان های سردسیر و کوهستانی توصیه شده‌است.

از کجا نهال بادام بخریم؟

نهالستان طبیعت سبز مهندس محرمی واقع در (میاندوآب) بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده نهال با مجوز تولید نهال در غرب کشور با همکاری ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد. طبیعت سبز بیش از سه دهه است که در زمینه تولید و فروش بیش از ( ۴۰۰ نوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر) فعالیت میکند. این نهالستان به صورت تخصصی در زمینه نهال گردو فعال است. طوریکه  سالیانه ۵ هکتار از انواع نهال گردو پیوندی و غیر پیوندی (بذری، ژنوتیپ برتر، خوشه ای) زیر کشت دارد. این نهالستان سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید و به داخل و خارج از کشور ارسال می نماید. جهت خرید نهال با قیمت فروش مناسب با کارشناسان این نهالستان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *